مشکل مخفی شدن فایل‌ها و پوشه‌ها در فلش مموری یکی از رایج‌ ترین مشکلات کسانی است که فایل‌هاشان را با فلش این طرف و آن طرف می‌برند و فلش‌شان را به کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های مختلف وصل می‌کنند. این مشکل را ویروس خاصی به وجود می‌ آورد و اگر کامپیوترتان این ویروس را بگیرد و آنتی ‌ویروس تان به‌روز نباشد، ویروس‌ به سرعت و از طریق هر فلشی که به کامپیوتر وصل می‌کنید، تکثیر می‌شود. این ویروس فایل‌ها و پوشه‌ها را مخفی می‌کند و حتی اگر آنتی‌ویروس‌تان را به روز کنید و اصل ویروس را از بین ببرید، همچنان فایل‌ها و پوشه‌ها مخفی می‌مانند ویروسی که این کار را می‌کند، خوشبختانه فایل‌ها را پاک نمی‌کند و فقط آن‌ها را مخفی می‌کند. برای اطمینان از این‌که فایل‌ها پاک نشده‌اند، می‌توانید فضای اشغال‌شده‌ روی فلش را بررسی کنید. اگر فلش‌تان همچنان پُر بود، فایل‌های شما همچنان روی فلش قرار دارد.
کلید ویندوز را نگه دارید و دکمه‌ی r را فشار بدهید تا پنجره‌ی Run باز شود. در این پنجره‌ فرمان cmd را تایپ کنید تا پنجره‌ی Command Prompt باز شود.

My Computer را باز کنید و نام درایو مورد نظرتان را ببینید. مثلاً اگر درایو فلش‌تان E است، در پنجره‌ی فرمان ویندوز تایپ کنید :E و کلید اینتر را فشار بدهید تا پنجره‌ی فرمان وارد درایو E (یا هر چیز دیگری که مربوط به فلش‌تان است) شود.

دستور زیر را وارد کنید و کلید اینتر را فشار بدهید:

attrib -r -a -s -h *.* / s / d

این دستور ویژگی‌های فایل‌ها و فولدرها را به حالت اول برمی‌گرداند در واقع این ویروس ویژگی‌های فایل‌ها و فولدرها را طوری دست‌کاری می‌کند که نتوانید آن‌ها را ببینید.

روش دومی هم وجود دارد که شما می توانید از برنامه ایرانی Back 2 Normal Mode استفاده کنید.

 

منبع: geekboy.pro

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *